FENOMEN ŽAN MAHNIČ

 

                                                              FENOMEN ŽAN MAHNIČ

 

Čeprav  morda ni vredno ne časa ne truda za pisanje o njem kot osebi, sem se vseeno odločil posvetiti opisu škodljivega negativnega fenomena današnjega časa, ki ga trenutno v Sloveniji najbolj pooseblja nadobudni mladinec SDS Žan Mahnič, v medijih poznan tudi kot »Black tie« ali »Piggy«.  Še nekaj podobnih »perspektivnih« članov političnih strank bi se verjetno našlo v majhnem političnem ribniku kot je Slovenija, so pa zaenkrat manj drzni in se medijsko manj izpostavljajo, kot imenovani.

Današnje politično, družbeno moralno in kulturno vzdušje v Sloveniji, pa tudi drugod, na žalost vedno bolj omogoča afirmacijo mladih, po merilih nekaterih političnih strank, sicer koristnih, a bolno ambicioznih povzpetnikov, ki ne poznajo moralnih ovir v borbi za svojo politično afirmacijo, tako v stranki, kot nasploh. V družbi v kateri je merilo uspešnosti le politični položaj in nakopičeno bogastvo (ni važno na kakšen način je pridobljeno), ter posledično vpliv in moč v skupnosti, v kateri se dopušča sovražni govor, nezakonito ali polzakonito bogatenje in kjer moralne vrednote nimajo nikakršnega veljave več, najhitreje uspevajo take vrste povzpetniki.

 

Pa poglejmo našega junaka:  

Ko vpišeš v Google njegovo ime in priimek, se zdrzneš in kar ne moreš verjeti. Pri še ne 30 letih, kolikor jih šteje, dobiš kar 654.000 zadetkov! Mnogo, mnogo več kot pri iskanju številnih afirmiranih slovenskih in svetovnih raziskovalcih, znanstvenikih, kulturnikih, zdravnikih itd. Ko mine prvi šok, se lahko le še vprašaš: Pa v kakšnem svetu živimo danes?

Svojo, sicer kratko, a meteorsko politično kariero, je gradil na drznih, pretežno nesramnih izjavah, ki so mejila na sovražni govor, pa tudi na gafih in ekscesih. Zato ga njegov vodja odkar je prišel v stranko, s pridom uporablja za strankarskega čuvaja, ki laja in renči (verjetno bi tudi ugriznil, če bi mu dovolil) na vse drugače misleče, ki so po strankinemu prepričanju, sovražniki. Zaradi njegovega značaja tudi v bodoče, če bi mu vodja namenil drugačno vlogo, ne moremo od njega pričakovati strpnosti in konstruktivnega obnašanja, le destrukcijo in kritikantstvo, v tem je pač najboljši. 


                                                                                    Vir: Necenzurirano.si



Vloga strankarskega drzneža mu pripada še danes, čeprav ga je vodja po prevzemu oblasti, imenoval na mesto državnega sekretarja v svojem kabinetu, zadolženega za nacionalno varnost (???). Tudi na tem, za državo izjemno občutljivem mestu, se ni spremenil ter nadaljuje s svojim prepoznavnim delovanjem in drznimi pripominjanji in žaljenjem.

 

In kakšne so njegove zasluge, da je postal tako slaven in prepoznaven:

 

Black tie

Večje pozornosti javnosti je bil prvič deležen s sliko objavljeno na Twiterju, ko se je s svojim strankarskim kolegom odpravil na sprejem, posvečen v čast prvi ameriški dami Melaniji Trump, v Washington. Vrla mladeniča sta na sprejem prikorakala v oblekah, okoli vratu pa sta nosila črni kravati. Nista pomislila, da se moraš najprej seznaniti, o tem kakšne vrste oblačila imajo organizatorji sprejema v mislih, ko na vabilu zapišejo »black tie«, še posebej, če nisi zrastel na hrastovemu parketu in misliš, da si vseveden. Kako sta se osmešila pred ostali udeleženci sprejema , ki so bili oblečeni v smokinge s črnimi metuljčki (kar po protokolu pomeni »black tie«), si lahko le predstavljamo. Še več, z objavo selfija, ki sta ga posnela na sprejemu, sta se nemudoma pohvalila na družbenih omrežjih. Takoj sta želela vsem sledilcem dokumentirano prikazati, kako je dvema zdravima kmečkima fantoma uspel veliki met – znajti se na sprejemu v tako eminentni družbi v glavnem mestu najmočnejše države na svetu. Za mlada člana stranke SDS je to pomenilo »dreams come true« ali po naše, uresničitev mokrih sanj. Njuna samohvala je seveda dosegla nasprotni učinek, kot sta si ga želela. V hipu sta postala tarči posmeha javnosti, klovna iz katerih so se pričeli norčevati vsi, ki su ju videli. Precej žalostno je, če postaneš prepoznaven zaradi svojega primitivizma in nevednosti. To je veljalo predvsem za Mahniča. O drugemu nadobudnem članu SDS ne vemo kaj dosti, mogoče le to, da se po njegovih čivkih ugotovi, da se v šoli ni uspel naučiti slovenskega jezika. Zanimivo bi bilo tudi videti, kako bi prišla oblečena na dogodek, na katerega vabilu bi pisalo »white tie«, po vsej verjetnosti bi si nadela bele kravate.


Žan Mahnič (levo) in Tomaž Lisec (desno) s črnima kravatama na »black tie« sprejemu v čast prvi dami ZDA Melanii Trump. (Foto: twitter)

 

Janšev kekec

Žana je že v dijaških letih privlačila politika. Kot član podmladka SDS ga je zaradi njegove upogljivosti in ostrega jezika do drugače mislečih, še posebej, če niso bili pripadniki SDS, opazil tudi Janša in ga leta 2014 uvrstil na kandidatno listo stranke za državno-zborske volitve. Naslednje leto mu je uspelo postati predsednik strankinega podmladka. Ko je prišel v parlament in pričel voditi odbor za obrambo, se je želel nemudoma dokazati svojemu šefu in je pričel preverjati pripravljenost slovenske vojske za morebitni spopad s sosednjo Hrvaško. Seveda je s svojo potezo vzbudil veliko ogorčenja na obeh straneh meje. Hrvati so se pričeli norčevati iz njega in ga porogljivo poimenovali »Janšev kekec«, in »Janševo potrčkalo«. Na srečo ga sosedje niso jemali prav resno, zato s svojim dejanjem ni povzročil večjega incidenta med državama. Osmešil je sebe in svojo stranko, ugledu naše države pa je vendarle povzročil veliko škodo. Njegov šef ga ni kaznoval, ampak nagradil. Ko se je povzpel na oblast, ga je vzel v svoj kabinet in mu dodelil (ne boste verjeli) položaj Državnega sekretarja za nacionalno varnost?!

                                                                                                                                                                                                                                                                      Vir: RTVS 1

                                                                                   

 

Ovadba

Lani spomladi je varnostno-obveščevalna služba ministrstva za obrambo (OVS) vložila proti njemu kazensko ovadbo. Kot član komisije za nadzor varnostno-obveščevalnih služb Parlamenta (KNOVS), naj bi s predsednikom komisije Toninom, podatke, ki jih je prejemal kot član komisije, zlorabljal pri interpelaciji tedanjega ministra za obrambo Karla Erjavca. Od takrat dalje ga kriminalisti Nacionalnega preiskovalnega urada (NPU) že več kot leto dni preiskujejo zaradi suma kaznivih dejanj ponaredbe ali uničenja uradne listine in zlorabe uradnega položaja.     

 

Kako je na Policiji iskal Titove slike

Kmalu po nastopu funkcije Državnega sekretarja za nacionalno varnost je moral na zaslišanje pred kriminaliste. Poziv ga je precej vznejevoljil in je na policijo prišel močno razdražen. Na zaslišanju je takoj pokazal svoj izrazito odklonilen odnos do policije. Obnašal se je nesramno in ošteval kriminaliste, kako si ga sploh drznejo preiskovati. Ni skoparil z žalitvami in zmerljivkami na račun preiskovalcev, policije in tožilstva (članek v Necenzurirano.si, 23-julij 2020, ta medij je namreč pridobil zapisnik o zaslišanju). Pritiskal je nanje, da mu povedo, kdo je tisti, ki je odobril, da postopek proti njemu sploh poteka. Ko je dobil odgovor, da postopek proti njemu usmerja državna tožilka Liljana Tomič, je zahteval, da se zaradi zlorabe položaja ali uradnih pravic v zapisnik vnese kazenska ovadba proti tožilki. Sledil je njegov monolog, v katerem je napadal kriminaliste, da naj preiskujejo tiste, ki so storili kazniva dejanja, ne pa njega. Dodal je, da ima podatke, da skoraj nič ne delajo, ker vložijo le eno kazensko ovadbo na zaposlenega v NPU na leto. Monolog je zaključil, da na njihova vprašanja ne bo odgovarjal, »ker gre v njegovemu primeru za zlorabo Policije v politične namene«, in dodal, »da ga poleg tega v njihovih prostorih duši zatohel zrak iranskih provizij«. Skratka, drznil si je na zaslišanju kriminalistom pokazati svoj srboriti in nesramni značaj v vsem svojem »sijaju«.

                                                                                                Vir; Mladina


Da bi zadeva postala tragikomična, je na zaključku zaslišanja pohvalil Policijo, ker v njenih prostorih ni našel nobene Titove slike. »Prepričan sem bil, da bom, ko bom vstopil k vam, našel kakšno Titovo sliko ali pa vsaj koledar. Vidim, da je bil, kar se tega tiče, narejen napredek«, jih je pohvalil preden je odkorakal nazaj v Janšev kabinet.

 

Naš lepi princ

Nedavno je Mahnič na Instagramu dobil svoj spletni klub oboževalcev, ki se navdušujejo nad njegovimi lucidnimi mislimi in objavljajo njegove čudovite fotografije. Mahniča, ki je na Twitterju tovarna teorij zarote, sovražnega govora in ogorčenja, oboževalci na Instagramu naslavljajo »naš lepi princ«, ki je »več vreden kot razkužilo«, ker nas »žar njegovih oči osrečuje«. Nekatere sledilke ga tako obožujejo, da bi zanj še nogavice zlikale. Pa še zadnja, najljubša želja njegove občudovalke: »Žan, ti si kot roža. Če se uležeš nanjo, začutiš ljubezen.« je napisala ena izmed njih?? Ne vem, kakšne nagibe ima ta anonimna občudovalka, če si želi ležati na ubogi roži (Žanu) ??

                                                                            Vir: Pholder


O podvigih Žana Mahnič, Janševega potrčka, borca proti komunizmu (le kje ga še najde?), mafiji in policiji, fanatičnega fana Trumpa in ljubitelja streljanja živali bi lahko še veliko napisali, vendar si ne zasluži niti tistega, kar je o njemu navedeno v gornjih vrsticah.

Ta prispevek sem napisal zaradi negativnih vidikov fenomena »Žan Mahnič«, ki dnevno zastruplja slovensko družbo, je pa žal odraz stanja naše trenutne realnosti. Koliko časa še? Meduze so uspele preživeti 650 milijonov let brez možganov…, mi je obrazložil moj dobri prijatelj Joško!


                                                                                  Vir: Kaj dogaja, RTVS

Zaskrbljeni državljan 1 



Komentarji

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika

PIRC MUSAR vs GOLOB

POLITIČNI FENOMEN LOGAR

NEUSPELA POPULISTIČNO-DEMAGOŠKA TARČA