MARŠAL TWITO, SLOVENSKI PACIENT (3)

 

                                                                     Vir: Kleine Zeitung


Na našo sramoto pa Maršal Twito ne odneha. Vljudnost in konstruktivnost v komunikaciji sta mu tuji že dolgo časa. Na vsako kritično pisanje in izjavo doma ali iz tujine, ki mu ni pogodu, se nemudoma odzove. Pri tem ne izbira besed. V  večini primerov uporablja zajedljive, tudi žaljive formulacije z osebno diskreditacijo naslovnika. Izlivanje žolča na tistega, ki si upa kaj kritičnega poreči o njem in njegovi vladi, je postala zanj povsem običajna komunikacija.

Naslovniki njegovega besa v Sloveniji so novinarji, predvsem novinarke, sledijo jim politični nasprotniki, pa kulturniki, nato še tožilci in sodniki, po potrebi pa tudi zdravniki in epidemiologi, ki ne prikimavajo njegovim odločitvam pri obvladovanju (bolje rečeno pri njegovem »neobvladovanju«) Covida 19 v Sloveniji. V tujini pa so poleg novinarjev njegove tarče tudi politiki, evropski poslanci, celo sedanji predsednik ZDA in nekateri bivši predsedniki vlad. Kmalu bo težko najti nekoga, ki se ne strinja z njegovim početjem in čivkanjem, ob katerega se še ni obregnil.

Njegov način komunikacije na Twiterju dokazuje, da se njegova že tradicionalna zagrenjenost in paranoja z nenehnim razkrivanjem velikih tajnih, predvsem komunističnih zarot proti njemu in njegovi stranki, približuje kritični fazi. Zato izgublja živce in postaja vedno bolj zagrenjen in žaljiv. Ne more preko sebe in si ustvarja nove in nove fronte konfliktov doma in v tujini.

Njegova medijska in politična vojna s tujino se zaradi njegovega karakterja še kar naprej stopnjuje. O njemu kot o populističnem leaderju, ki se gre kulturno vojno, je pisal New York Times. O njegovih napadih na slovenske medije so pisali, Politiko, Die Welt in nemški medijski portal Themen, ki ga je v naslovu poimenoval »Marshall Twito, ter še mnogi drugi. Der Spiegel se je zgražal nad njegovo politiko v članku z naslovom »Slovenski Donald«, podobno kot znani evropski novinar Paul Lendvai.

Najbolj posrečeno ime pa mu je dal poznani novinar Oliver Green v Die Presse – »Slovenski pacient«.  

Da je deležen še večjega posmeha, pa poskrbi kar sam, s svojim neznanjem angleščine. Nepravilno pisanje nekaterih angleških besed večkrat spreminja angleščino v grosupeljščino!

Kritike tujih novinarjev o njegovem vztrajnem spreminjanju slovenske družbe, po svoji avtokratski meri, so postali že stalnica, Slovenija pa predmet zaničevanja in podcenjevanja. Uspel nas je tudi uvrstiti ob bok Madžarski in Poljski, s katerima sedaj tvorimo trojico črnih ovac v Evropski uniji. Torej med tiste države, ki ne upoštevajo temeljnih vrednot, na katerih je bila zgrajena in na katerih še danes Unija sloni. Med tiste, ki so postale predmet kritike in monitoringa evropskih inštitucij. Kakšna sramota.

                                        Janša: Enotni zmagujemo         Vir: Domovina.si


Toda v tej Sloveniji živimo tudi mi, tisti ki se z njim in njegovimi somišljeniki in podaniki nikakor ne strinjamo. Tista velika večina Slovencev, ki nas je sram njegovih početij in ki si želimo, da se dnevna mora imenovana »Slovenski pacient«, čimprej konča.

 

Zaskrbljeni državljan 1

Komentarji

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika

PIRC MUSAR vs GOLOB

POLITIČNI FENOMEN LOGAR

NEUSPELA POPULISTIČNO-DEMAGOŠKA TARČA