POVRATEK

 

POVRATEK

Moram priznati, da mi je malce nerodno. Dolgo, res dolgo, se nisem pripravil do pisanja, pa čeprav se mi je pritisk ob gledanju in poslušanju vsakodnevnih političnih dogajanj ter ob pogovorih s prijatelji velikokrat nevarno dvignil. Redno sem sicer spremljal in prebiral kolumne prijatelja Zaskrbljenega državljana 1, ki strokovno in argumentirano ter z veliko mero občutka komentira domačo in tujo politično sceno. Prav zato pa sem se odločil, da se mu pri pisanju kolumn dokončno pridružim. Mogoče tudi zato, da si s tem malce razbremenim dušo v teh – vsaj zame – najslabših časih Slovenije po osamosvojitvi. Daleč je Slovenija za katero sem glasoval leta 1990. Toliko kršitev zakonodaje in ustavno določenih pravic, poniževanja in zastrahovanja tudi slučajno ni bilo niti v bivši državi. Pa čeprav smo živeli po prepričanju nekaterih v »komunistični« državi.


                                             Vir: Uroš Abram

Pa pričnimo z interpelacijo proti okoljskemu ministru Vizjaku. Gledam, poslušam in ne morem verjeti. Predstavitev stališč parlamentarnih strank in na vrsti je NsI. Gospa Dimic »izpove« mnenje svoje stranke. Vsakdo ima pravico, da se odloči kako bo ocenil ravnanje ministra, ki ga ujamejo pri nagovarjanju k opustitvi plačil davkov in grožnjam s »strtimi jajci« ter o nategu z »Zakonom o čisti pitni vodi«, ki je na referendumu pogrnil na celi črti. V času predstavitve se predstavnica NsI izjasni, da g. Vizjak ne uživa več njihovega zaupanja. Ampak naj potem tako kot misli in pove tudi dela. Pri glasovanju pa se gospoda iz NsI vzdrži. Krščanske vrednote so potisnjene vstran pri tistih, ki jih najbolj zagovarjajo. Za tako obnašanje obstaja samo ena beseda: SVETOHLINSTVO, t.j. vedenje ali govorjenje človeka, ki se kaže, se dela poštenega, pobožnega. Spoštovanje Koalicijske pogodbe je za njih sveto pismo, čeravno njeno izpolnjevanje ni usklajeno s krščanskimi vrednotami. Očitno so koristoljubje in ekonomski interesi NsI nad moralnimi vrednotami. Upam, da bodo volilci aprila znali oceniti takšno ravnanje poštenjakov iz NsI.


                                       Vir: Necenzurirano.si
                                                                     

Gremo naprej: Ustavno sodišče – nisem pravnik, a nekaj zagotovo vem in še nihče me do sedaj ni argumentirano prepričal, da se motim. Če ustavni sodniki sprejemajo svoje odločitve o kršenju posameznih človekovih pravic s preglasovanjem (npr. 6:3 za ali proti), je zame nekaj hudo narobe. Kdo ima prav? Zame se je v takem primeru nekdo »strokovno« zmotil. Sam menim, da vsi - ko se odloča o človekovih pravicah - pač ne morejo imeti prav, če glasujejo različno. Nihče me še ni prepričal, da so torej možne odločitve ustavnih sodnikov, kjer imajo vsi prav. Precej verjetno pa je, da so odločitve ZA ali PROTI politično pogojene. K temu me navaja že sam postopek in način izvolitve ustavnih sodnikov v Državnem zboru, ki je primerljiv z besedilom iz Krsta pri Savici: » …vname se strašen boj, ne boj, mesarsko klanje… .« Brez zatiskanja oči vsi dobro vemo, da je Ustavno sodišče samo kraj političnega preigravanja levih in desnih (morebiti celo sredinskih!). Pokojni g. Šturm je nekoč dejal: »Nad Ustavnim sodiščem je samo Bog!« Odločitve Ustavnega sodišča bi morale biti torej strokovne in ne odraz političnih razmerij v sestavi sodišča. Praksa pa nam kaže, da je delo oziroma so odločitve Ustavnega sodišča pristranske. Ostaja pa seveda vprašanje ali je lahko odločanje v pogojih politične represije vladajoče koalicije in opozicije sploh lahko nepristransko? Nekdo je nekoč, nekje dejal (neprevedeno): »Ne priznajem ovaj sud!«. In predsednik vlade se obnaša podobno, ko mu odločitve ne gredo v prid. Obratno pa je seveda, ko mu odločitve ustrezajo. Sodišča so dobra, ko sodijo SDS v prid, ko pa sodijo proti njim, so leglo lenih levičarjev.

Po samorazpustitvi Šarčeve vlade januarja 2020 se je s pomočjo »izdajalcev svojih volilcev« na sceno ponovno vrnil slovenski Schwarzenegger. V ušesih kar odmeva njegov znameniti stavek: »I will be back«. In Princ teme, kot ga včasih poimenujejo, se je res vrnil. Močnejši kot kdajkoli prej, prodornejši pri podrejanju vseh sistemov družbenega življenja. Take arogance in zaničevanja drugače mislečih v slovenski zgodovini še ni bilo. Sedaj padajo vsi, ki se mu ne uklonijo. Samovolja in nespoštovanje posameznih zakonov in pisanje neustavnih predpisov (npr. prisilno upokojevanje v državni upravi v PKP-7) mejijo na državni udar. Postali smo brezpravna nedemokratična družba ene stranke. Nimam namena naštevati številnih konkretnih primerov, vseeno pa bi omenil izigravanje in prirejanje predpisov in tolmačenj ob imenovanju dveh evropskih delegiranih tožilcev in primer izčrpavanja Slovenske tiskovne agencije, ki se ni uklonila in poročala vladi všečne novice. Twit njegovega veličanstva je sedaj postal način vodenja in vladanja v Sloveniji. In široke ljudske množice naj bi temu sledile in ploskale. Malo morgen!

Osebni odvetnik predsednika vlade, nekdanji policist Franci Matoz, je med drugim postal nadzornik v nadzornih svetih Slovenskih železnic, Luke Koper in neizvršni direktor in predsednik upravnega odbora Družbe za upravljanje terjatev bank. Konflikt interesov – neee, kje pa, vse je čisto. Nihče se s tem ne bo okoristil. Kam so in kam še bodo poniknili milijoni iz nepremičninskih poslov (npr. industrijska cona Logatec) ne bomo nikoli izvedeli. Nacionalni preiskovalni Urad obvladuje in vodi zelo sposobna in izkušena oseba, prej zaposlena na DUTB. Koga, lepo prosim, pa imate vi za norca?

In zato pojdimo na volitve aprila 2022. Resda pa je izbira alternative tej pokvarjeni in skorumpirani vladi precej slaba. In upam, da ne bo obdržal tisti pregovor, da nikoli ni tako slabo, da slabše ne bi moglo biti.

Pa še prošnja tistim ki berete ta blog in se z njim strinjate (ali pa ne). Prosim priporočite ta blog prijateljem in znancem, da ga bo bralo čim več dobro mislečih ljudi. Da nas ne bo samo 200, ampak 2000, 20.000 …

 

Zaskrbljeni državljan 200

Komentarji

Priljubljene objave iz tega spletnega dnevnika

PIRC MUSAR vs GOLOB

POLITIČNI FENOMEN LOGAR

NEUSPELA POPULISTIČNO-DEMAGOŠKA TARČA